Лекцію та тренінг “Ні булінгу у нашому житті” провели для учнів консультант Головного територіального управління юстиції – Лещенко Андрій та Бондар Вікторія.

ПРОТИДІЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ      (ЦЬКУВАННЮ)

РЕАГУВАННЯ НА ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)

Розгляд та неупереджене з’ясування випадків булінгу (цькування) здійснюється відповідно до заяв, які надійшли на ім’я керівника закладу від заявника.

Здобувачі освіти, педпрацівники, батьки, інші учасники освітнього        процесу  зобов’язані:

1. Повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  2. Відповідно до поданої заяви, керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням повноважених осіб.

3.Створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання.

4.До складу Комісії можуть входити педагогічні працівники, психолог, батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші заінтересовані особи.
5. Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

6.У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

1. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

Варто пам’ятати, що булінг (цькування) негативно впливає на фізичне та психічне здоров’я всіх учасників цього процесу, тому керівник закладу освіти за будь-якого рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БУЛІНГ (ЦЬКУВАННЯ)

За статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що булінг (цькування), що вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу:

• від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,
  • або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме:

• від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Булінг (цькування), вчинений малолітньою або неповноглітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх заміняюють.

ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ
ЗНЗ№156

1.Учень в школі повинен оволодівати знаннями, вміннями, навичками.
2. Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя згідно з розкладом уроків. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями.

3.Учень повинен дотримуватися законодавства, морально-етичних норм, культури поведінки .

4.Виконання правил безпечної поведінки, правила внутрішнього розпорядку школи є обов’язковим для всіх учнів.

5.В школу приходити за 10—15хв. до початку занять, не запізнюватися на уроки.

1. Зовнішній вигляд чистий охайний, діловий стиль одягу, дотримуватися чистоти і порядку в приміщенні та на території школи.

7.Берегти  майно школи, акуратно ставитися як до свого, так і до чужого майна.

8.Не можна без дозволу педагогів  залишати робоче місце,йти зі школи та її території в урочний час.

9.Проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Учні звертаються один до одного та до старших шанобливо.

1. Під час перерв дотримуватися правил поведінки. Забороняється бігати по східцях, коридорах, в класних приміщеннях, штовхатися, грати рухливі ігри.
  2. У разі травмування терміново повідомити класного керівника, вчителя, медичного працівника.
  3. Забороняється користуватися мобільним телефоном, плеєром під час навчально-виховного процесу.
    13.Забороняється вживати непристойні вирази і жести.

14.Фізична конфронтація, залякування, знущання, спроби приниження особистості є неприпустимими формами поведінки.

1. Не можна приносити на територію школи і використовувати будь-яким способом зброю (в тому числі ножі), а також спиртні напої, сигарети, одурманюючі речовини, отрути

Виписка із Статуту ЗНЗ№156,
затвердженого Розпорядженням
Подільської районної в м.Києві
№178, від 03.03.2011р.

Безоплатна правова допомога:

Координаційний центр з надання правової допомоги

0 (800) 213 103, цілодобово.

Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги
 – Гаряча лінія з питань протидії булінгу працює для батьків.

Національна дитяча “гаряча лінія” працює з 12.00 до 16.00 за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) і безкоштовним коротким номером 116 111 (мобільних).

Куди звернутися по допомогу

• Національна дитяча “гаряча лінія”

тел. 0 800 500 225 (дзвінки в межах України безкоштовні)
тел.
 116 111 (безкоштовно з мобільного)

• Національна “гаряча лінія” з протидії домашньому
    насильству, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації
     0 800 500 335 (дзвінки в межах України безкоштовні);
    тел. 386 (безкоштовно для абонентів Vodafone, Лайф, Київстар
  • Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: м. Київ, вул. Довженка, 2

Служба у справах дітей виконавчого органу Київської міської ради: м. Київ, вул. Дегтярівська, 3-А
тел.