09 березня – день народження Тараса Григоровича Шевченка.
Шевченкова поезія пронизана світлом, почуттям державності, болем і тривогою за майбутнє України. Поет ставить Україну та її незалежність понад усе.
У вінок Кобзареві учні закладу освіти вплітають свої таланти.
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Рідна мова разом із щастям і журбою
Зеленим листом шелестить.
У небі яснім над водою
Нам рідна мова мерехтить.
Це символ мудрості твоєї,
Моя Вкраїно, він горить!
Тож мови рідної своєї
Не відцураймось ні на мить!
(К.Коврик)
У Міжнародний День рідної мови, українська мова заграла усіма барвами мелодійного українського слова.
Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.
Челендж від учнів школи «Я люблю рідну мову».
Приєднуйся, розмовляй, думай, спілкуйся, висловлюйся українською!
ПАМ‘ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули на Майдані.
Герої не вмирають,
Вони будуть вічно живі.
Героїв завжди пам’ятають на небі і на рідній землі.
Школярі та педагоги приєднались до Всеукраїнської тихої акціі «Ангели памя‘ті». Запаленими свічками, хвилиною мовчання віддали данину пам’яті Гером Майдану.
У наших серцях завжди Герої Небесної Сотні.
Ми-єдина країна!
У День єднання невід‘ємними атрибутами свята стали синьо- жовті прапори, стрічки, наліпки. Школярі з такими символами відчувають себе справжніми патріотами і громадянами своєї країни.
Україна є, була і буде!
22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят – День Соборності України.
«Україна соборна. Разом до Перемоги!» – під таким гаслом долучилася до свята шкільна громада. Слово «соборність» включає у себе єдність і згуртованість. «Наша сила в єдності» – з гордістю стверджують наші школярі.
Соборна мати Україна –
Одна для всіх, як оберіг!
Зійшов з Неба до Землі
Миколай – Преславний,
Щедрий на добро, на гарні справи,
Хоче, щоб всі діти України
Були слухняні, пильні,
Й до науки також схильні.
Святий та добрий Миколаю,
Усьому нашому народу
Ти добру долю принеси,
Усяке зло й лиху пригоду
Від України відверни!
З далеких небесних просторів, разом з янголами, Святий Миколай завітав до нашої школи. Чарівна зустріч, вітання, величальні пісні створили святковий настрій школярам та педагогам. Пораділа малеча і гостинцям від Миколая. Щирими молитвами, теплими віршами вони дякували Святому та пообіцяли чемними бути до наступної зустрічі.
4 жовтня – відзначається День доброти, Всесвітній день захисту тварин.
Домашні улюбленці охороняють нас, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя.
В школі відбулися уроки доброти, під час яких діти захоплено розповідали про своїх улюбленців. Вчителі навчали берегти природу, правильно поводитися з тваринами. Фотовернісаж – найулюбленіший момент! Щасливі діти, щасливі тваринки!
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні.
Школярі та педагоги навчального закладу №156 засвідчують, що наша мова – найкраща в світі! Рідною Мовою ми промовляли перші слова: Мама, Тато. Українська Мова – одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі.
Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Г. Сковороди, поглиблювалось під пером І. Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
У мирі та злагоді любіть, бережіть, плекайте Рідну Мову !
Рідна Україна – мова солов’їна,
Золоте колосся, маки у житах.
Край воріт – калина, верба, яворина,
Храми і світлиці в барвах-рушниках.
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.
Учасники освітнього процесу приєдналися до акції «Ангели пам’яті», власноруч виготували ангеликів та створили власну алею пам’яті. Вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні під час патріотичних уроків пам’яті «Гідності хай промінь не згасає!», «Люди, що змінили хід історії», перегляду відеофільму «Ангели майдану». Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.
17 лютого в навчальному закладі №156 відбулися тренувальні заняття з евакуації учасників освітнього процесу. Евакуація розпочалася за сигналом “Увага! Всім!” о 11.47. Всі покинули робочі місця та спокійно і організовано розмістилися в укритті.
УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ оголошено 16 лютого 2022 року Днем єднання! Учасники освітнього процесу долучилися до Всеукраїнського свята. В цей день, як ніколи, всі відчули піднесений дух національної єдності. У вишиванках, з патріотичною символікою учні та вчителі підтримували український народ.
Об’єдналися в патріотичному флеш-мобі – виконання Державного Гімну. Ми єдині, бо Україна в нас одна!
БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: 29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ
Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності. Про дані події учні з учителями обговорювали під час проведення патріотичних уроків, перегляду відеофільмів, історичних альманахів.
Пам’ятати своїх героїв. Вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу.
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві. Школярі та педагоги ЗЗСО №156 долучилися до відзначення цього державного свята. Засвідчили єдність Сходу та Заходу під час патріотичного флеш-мобу “Моя соборна Україна, одна для всіх як оберіг”
https://youtu.be/XgW65gdMUEU
Книга супроводжує людину протягом усього життя, це найбільший людський скарб. Для знайомства з книгою учнів 3-Вкласу запросили бібліотекарі дитячої бібліотеки №123 Подільського району. Це була цікава та пізнавальна подорож у світ книги. Діти познайомилися з бібліотечним фондом, обирали книги за своїми інтересами.
А далі їх чекала передноворічна несподіванка. Майстер – клас з виготовлення символу наступного року – тигреняти.
Учителька Коваленко Н.І. та бібліотекар Калус Н.М раділи творчим успіхам своїх вихованців.
СВЯТО СВЯТОГО МИКОЛАЯ В ЗЗСО№156
Як настане тиха нічка,
Почорніє ліс і гай,
Тоді з неба тихо сходить
Чудотворець Миколай.
В гості до школяриків завітав святий Миколай. Це було справжнє свято, де діти співали, розповідали вірші,танцювали. Миколай подарував чемним діткам подарунки. Побажав радості, добра, довгоочікуваних солодощів під подушкою, успіхів у навчанні.
Передаємо вітання від Миколая для всіх:
Нехай у вашому домі буде затишна атмосфера, сповнена позитиву, щастя і любові, сміху і достатку, душевного тепла і щирості!
Твори чудеса для інших – і диво обов’язково увійде в твій дім!
Нехай у цей святковий день відбудуться чарівні та казкові події!
Миколай мандрує світом.
Він дарує чемним дітям
Не забуде він нікого:
Ні хорошого, ні злого.
Миколай з небес весь час
Бачить кожного із нас.
Разом з нами він радіє,
І дарує нам надію.
Він чудово усіх знає.
З Миколаєм вас вітаєм!
«16 днів проти насильства» ЗЗСО№156
З метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства в дитячому та учнівському колективах, протидії насильству в сім’ї, попередження негативних явищ, в школі проводено різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насильства».
Учасники освітнього процесу були задіяні у заходах, які сприяли вихованню людяності, відповідальності, толерантності, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.
Одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі, є торгівля людьми. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність.
Через призму історичних подій продемонстровано дані недоліки людства у театралізованій постановці «Роксолана». Учні 9-Акласу, під керівництвом Мельника М.К. , перенесли глядачів у епоху «Роксолани». Відтворили події, жах пережитого нашими предками: работоргівля, насильство, пригнічення, зневага до найціннішого-життя.
Артистично і талановито зіграно ролі Султана Сулеймана, Хюррем, Сюмбюль, Фірузе, писаря, полонянок.
В 5-11класах проведено заходи: тренінг «Людина починається з добра» та «Життєві цінності»; ситуативний практикум «Толерантність у людських стосунках»; інтерактивне заняття: «Ми проти насильства»; відкритий мікрофон: «Чи є булінг в моєму житті?»; хвилинка позитиву «Комплімент кожному»; виставки малюнків, лепбуків «Створи квітку толерантності».
Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, не залишайте їх у біді.
Ми проти насильства. Ми за любов та добро!
Важливу роль в житті кожної людини відіграють чуйність, толерантність, повага, розуміння, співчуття, але ці якостіпотрібно постійно розвивати та тренувати. Класними керівниками в 1-4 класах було проведено бесіди, круглі столи, години спілкування. Також в кожному класі діти об’єдналися, створюючи спільні проєкти.
Україна і світ вшановують пам’ять мільйонів жертв Голоду 1932-1933р.р. 88-у роковину Голодомору в Україні цьогоріч вшановують 27 листопада.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду та збереження історії Голодомору для учасників освітнього процесу в закладі освіти проведено історичні уроки «Україна пам’ятає, світ визнає»; тематичні виховні години «Скорботна пам’ять поколінь»; реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни»; переглянуто документальні відеофільми. Учні долучилися до акції «Колосок пам’яті». Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодомору.
Долучіться до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» вдома, яка відбудеться 27 листопада о 16.00;
20 травня 2021року відзначається Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч цьому прекрасному святу вже 15 років. Все більше людей по всьому світу одягають український традиційний одяг – вишиванки. І сьогодні, в день свята, школярі, вчителі, працівники школи перебували в святковому піднесеному настрої. Різнобарвні візерунки вишиванок, українські пісні, світлини на пам ‘ять – це справжнє свято української весни.
Вишиванко моя, вишиванко,
Смерекова вишнева жага,
Ти далеких Карпат полонянка,
Ти Дніпра мого хвиля жива;
Я по світу іду в вишиванці
Аж дивуються ген журавлі,
Хай встрічають в веселій багрянці –
Україна іде по землі.
8 й 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом.
В ці дні учні ЗЗСО №156 вшановується подвиг українського народу та його визначний внесок у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. В 1-11класах проведено уроки мужності та слави, патріотичні уроки звитяги, історичні екскурси, перегляд відеофільмів. Учні навчалися вмінню цінувати мир, разом з учителями вшанували пам’ять відважних героїв, що пожертвували своїм життям заради миру у всьому світі.
Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак. Діти власноруч виготовляли маки та знайомилися з історією створення цього міжнародного симвоу пам’яті .
26квітня-35років екологічно-соціальної катастрофи, спричиненої на ЧАЕС в 1986році. До трагічної дати для учнів ЗЗСО №156 проведено в онлайн форматі інформаційні екологічні уроки «Трагедія- одна на всіх, страшна і неповторна», хвилини пам’яті загиблим ліквідаторам наслідків аварії, лайфаки по виготовленню символів надії і життя- «Журавликів надії», переглянуто документальні фільми «Битва за Чорнобиль».
26 квітня – 35 років екологічно-соціальної катастрофи, спричиненої на ЧАЕС в 1986 році. Це день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Щиросердно дякую за подвиг тим чорнобильцям, які поруч з нами!
НИЗЬКО СХИЛЯЄМО ГОЛОВИ ПЕРЕД ТИМИ, ХТО ВІДЛЕТІВ У ВІЧНІСТЬ.
ВЕСНЯНА ТОЛОКА В ЗЗСО №156
Минули зимові холоди, зійшов сніг – настав час прибирати землю, аби весняна зелень привітнo усміхнулася кожному жителю нашого старовинного міста.
Вже традиційно навесні кожного року в нашій школі проводиться весняна толока. Ось і цього весняного дня – 24 квітня 2021 р. вчителі та техпрацівники вийшли на трудовий десант аби прибрати територію школи.
Працювали дружно та завзято, допомагав весняний настрій і яскраве сонечко. Адміністрація школи висловлює вдячність усім, хто взяв участь у толоці.
22 квітня до Всесвітнього Дня Землі наші першачки, незважаючи на відстань, яка відділяє їх через карантин, вчилися плекати нашу планету, та свідомо ставитися до довкілля.
Книга – невичерпне джерело знань. А скарбницями книг називають бібліотеки. Познайомитися з Книгою та Скарбницею книг запросили бібліотекарі районної дитячої бібліотеки №123. Першокласники познайомилися з «Її величність –Книгою». Зацікавлено слухали розповідь про різноманіттям книг та вперше дізнались, що книги теж святкують свої день народження.
Для учнів 4-го класу проведено заняття «Дружба з книгою-це сила». Учні дізналися історію виникнення книги, ознайомилися з літературними творами різних жанрів. Дізнались, що книги живуть по 100 і більше років. Таке довголіття завдячується авторам і, головне, змісту таких книг. Діти пригадали і пообіцяли дотримуватись правил поведінки з книгою: поважати її і берегти тому, що вона нас навчає, дає багато цікавого. А ще, КНИГА – плід праці багатьох невтомних рук, які дбають, щоб ВОНА вчасно і в достатній кількості потрапила до нас.
09 березня 2021 року — 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861), українського поета, художника, мислителя
Тарас Шевченко — культовий поет, талановитий художник, одна з найбільш знакових особистостей в історії України. Його вірші — джерело підтримки у скрутні хвилини для багатьох поколінь.
З нагоди річниці від дня народження Тараса Шевченка у школі відбулися різноманітні заходи: конкурс поезій Т.Г.Шевченка, виставка дитячих малюнків за творами поета, літературно-мистецька вітальня «Живе під сонцем України Шевченкове слово», літературний брейн-ринг «Тарас Шевченко – геніальний син українського народу», тематичні ранки «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережем».
Літературно-поетичний флешмоб «Сторінками Кобзаря» у виконанні
учнів школи.
Виготовлення листівок до Свята Весни.
Створюючи листівку, діти проявляють свою фантазію, пізнають цікавий світ, висловлюють щирі почуття та ставлення до людини, до природи.
Учні початкової школи творчо трудилися і листівки вийшли по- весняному святковими. Листівка виготовлена своїми руками класний подарунок до Дня Весни!
25 лютого 2021 року – 150 років з дня народження Лесі Українки, славетної української письменниці, перекладачки, громадської діячки
150 років з дня народження
Лесі Українки (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач-Квітка) – генія української літератури, яка входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка, славетної української письменниці, перекладачки, громадської діячки.
Поезія Лесі Українки «Так прожила я цілу довгу зиму»
21 лютого – Міжнародний день рідної мови.
Літературно- музичні композиції до дня Пам’яті Небесноі Сотні.
29 січня Україна відзначає 102 річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Від 70 до 300 молодих українських хлопців віддали свої життя за самостійність і свободу України.
Вшановуючи їх пам’ять, в школі пройшли тематичні виховні години, читацькі конференції, усні журнали: «Подвиги Героїв Крут: погляд із сьогодення», «Бій під Крутами. Як це було», ” Із забуття – в безсмертя”, “Історична пам’ять”. Діяла тематична виставка, учні долучилися до відкритого перегляду документальних фільмів.
Вітаємо Вас, дорогі українці, з національним святом – Днем Соборності України!
22 січня 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була величезна історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та суспільну єдність.
Саме Вам, школярам, як підростаючому поколінню,відведено цей історичний час для розбудови незалежної української держави. Тож нехай День Соборності назавжди буде джерелом надії та віри на наше краще майбуття !
В єдності – наша сила! Тож слава Україні та її народові! Героям слава!
Челендж ” День Гідності та Свободи”
«9 листопада -День української писемності та мови».
День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом.
В школі з нагоди свята для школярів відбулися патріотичні ранки, уроки мужності та слави, конкурси знавців історії українського козацтва, спортивні конкурсні програми.
22 січня Україна відзначає день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки –День Соборності.
Хай собори на руїні
Стануть там, де ти прорік.
Незалежній Україні –
Разом – Слава нині і повік!
УКРАЇНА – СОБОРНА!
УКРАЇНА – СУВЕРЕННА!
УКРАЇНА – НЕЗАЛЕЖНА!
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою, а також з 10 по 15 грудня 2019 року проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.
Дані акції стартували і в школі №156. З учнями проводилися заходи, тренінги, інтерактивні ігри, перегляд відеофільмів, бесіди з моделювання життєвих ситуацій.
В 11класі відбувся тренінг «Ми проти насильства», виховна година «Насильство та кримінальна відповідальність».
В 10класі – бесіда з моделювання життєвих ситуацій «Толерантність врятує світ»
Для учнів 9-их класів проведено лекцію з обговоренням фільму «Вільні від насильства».
Класний флешмоб «Наші долоні проти насилля» відбувся в 8-Акл.
Година спілкування «Живемо без булінгу. Взаєморозуміння. На чому воно грунтується» проведено в 8-Бкл.
З учнями 7-Акл. проведено круглий стіл «Мій улюблений світ без насильства» .
Тренінг «Ми проти насильства» з учнями 6-Бкл.
Реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-33років «Колосок пам’яті». Проведено учнями 9-х класів.
Просимо всіх приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», яка відбудеться 24 листопада о 16.00.
21 листопада, День Гідності та Свободи.
Україна – це територія Гідності і Свободи.
Не одне покоління українців ціною власного життя здобувало право на незалежність.
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі
Живи й процвітай, моя Україно,
Для миру, для щастя, любові й добра!
Гідність – це ми. СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Такі слова звучали під час проведення загальношкільногго флешмобу до Дня Гідності та Свободи.
8 листопада 2019 року учні 7-11 класів та вчителі приєдналися до акції Українського радіо, приуроченої до Дня української писемності та мови, написавши Радіодиктант національної єдності. Сьогодні це свято важливе, як ніколи, адже рідна мова – мати єдності, захисниця громадянства і берегиня держави.
В районній бібліотеці ім. Д.Джамбула відбулася зустріч учнів 7-Бкл. з учасниками АТО Задніпрянним Юрієм Володимировичем та Суховим Олексієм Петровичем.
Літературно-музична композиція “Пам’ятаємо-перемагаємо 1939-1945” до Дня примирення та дня перемоги у виконанні учнів 9-10 класів.
Пішоходів, водіїв, і дорослих, й малюків
Вітає агітбригада ЮІР та закликає виконувати Правила Дорожнього руху.
Шкільна команда “Інспектор” взяла участь у районному конкурсі ЮІР.
Агітбригада “Молодь обирає здоров’я” зайняла І місце в районному фестивалі-конкурсі.
Вокальна група “Авангард” посіла ІІІ місце у районному конкурсі “Подільські зірочки”
19 березня – день народження української поетеси Ліни Василівни Костенко.
Виконує Головко Анастасія – 7-А клас
Конкурс читців віршів Т.Г. Шевченка
Конкурс-фестиваль юних пожежників
Стало доброю традицією проводити Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). Адже основним завданням всіх дорослих і юних громадян є плекання у своїй душі патріотичних почуттів національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції. Шкільна команда «Козацький гарт» брала участь в районному етапі гри «Джура». Учнівська молодь, засобами гри “Джура”, продемонструвала козацький вишкіл «Впоряд» та яскраво виступили з конкурсною програмою «Ватра». ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНІЙ ГРІ «ДЖУРА»УЧНІВ ШКОЛИ!